I Всеукраїнський фестиваль Молодого меду, який відбувся в Києві 27-28 серпня 2016 року!
Молодий мед — молоді пасічники — молода 25-річна Україна!
Молоді пасічники вперше змагались між собою на Фестивалі молодого меду
До 25-річчя незалежності України 27-28 серпня у Києві відбувся Перший всеукраїнський фестиваль молодого меду та турнір «Юний бджоляр», започаткований і проведений Спілкою пасічників України разом з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України.
З метою підвищення інтересу учнівської молоді до пасічництва та підняття престижу професії пасічника в України Спілка пасічників започаткувала Фестиваль молодого меду. Привітати молодих бджолярів під час урочистої частини прийшли президент Всеукраїнської асоціації апітерапевтів України, лауреат державної премії в області науки і техніки Олександр Іванович Тихонов, народний депутат України Аркадій Олексійович Корнацький, радник міського голови м. Києва Микола Петрович Колесник, перший заступник департаменту тваринництва міністерства АПК Володимир Андрійович Піщолко, голова Ради Бджолярського кругу Василь Олексійович Соломка, в народі просто — дід Василь.
Урочисте підняття Державного Прапора України під час виконання гімну духовим оркестром Київського училища культури і мистецтв доручили переможцям Міжнародного конкурсу юних пасічників Дмитру Сороці та Максиму Сенчуку.
Під заклик до миру в Україні діти зі своїх ніжних рук випустили в небо 25 білих голубів з синьо-жовтими стрічками на честь загиблих військових і зниклих безвісти у трагічні події дворічної давнини в Іловайську.
А далі розпочалося саме захоплююче змагання серед юних бджолярів, які приїхали до столиці з Харківщини, Полтавщини, Буковини, Волині і Білої Церкви. На конкурсантів чекало 3 тури, почали перший з презентації учасниками свого бджологосподарства і своїх пасічницьких родин, далі на усіх чекала пасічницька вікторина з тестами на знання справи та українських приказок про бджіл. Останній конкурс був практичний: учасники на швидкість і майстерність збивали рамки для вуликів. Кожен міг максимально заробити по 20 балів у кожному конкурсі. Оцінювало юних пасічників авторитетне журі, до складу якого увійшли: Поліщук Віктор Петрович, професор, доктор сільськогосподарських наук Національного університету біоресурсів і природокористування України; Лосєв Олексій Михайлович, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедри конярства і бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України; Дмитрук Володимир Антонович, віце-президент Спілки пасічників України, голова Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», Почесний пасічник України; Нікітенко Галина Микитівна, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту зоології ім.Шмальгаузена НАНУ; Сидоренко Ірина Володимирівна, кандидат ветеринарних наук, лікар ветеринарної медицини Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.
За словами президента Спілки Володимира Стретовича, у здобутках нашої держави є великий внесок армії бджолярів від маленького до похилого віку, і сьогодні все більше молодих людей починають займатися пасічництвом, є передовики, особливо в царині селекції, виведення маток.
Для всіх маленьких гостей організатори підготували сюрприз у вигляді безкоштовних баночок меду, що вручалися на виході з території центру. А солодкі медові подарунки в баночках-медведиках заслужили діти, що брали участь у конкурсі малюнку на тему: «Україна, бджола, мед і я».
Не залишив нікого байдужим з гостей фестивалю конкурс-дегустація «Вгадай, з чого мед», навіть пасічники з багаторічним стажем ламали голову і вгадували неправильно, смакуючи мед різноманітних видів, привезений абсолютно з різних куточків України. Крім того, цілі два дні всі бажаючі обирали найсмачніший мед фестивалю у “Honey bar” (Медовий бар), голосуючи за ті зразки, які найбільше сподобалися. У цьому дійстві взяло участь більше двох сотень гостей — і народним медом обрано «Липовий» з пасіки Л.І.Вереда. Вітаємо!
Крім розважальної частини у два дві фестивалю були проведені майстер-класи, цікаві як для професіоналів, так і початківців, зокрема про апітерапевтичні властивості меду, медичні препарати на основі продуктів бджільництва, про рентабельність пасіки і ази пасічникування, про безвощинні технології у бджільництві.
Вшанування переможців і нагородження дипломами та цінними призами відбулося наприкінці свята молодого меду. Раді повідомити усім результат І всеукраїнського турніру «Юний бджоляр».
Заслужену перемогу (І місце) здобув Ройко Михайло, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст., с.Городище Ківерцівського району Волинської області, набравши 58 балів з 60 можливих. ІІ місце з результатом 55 балів посів Паламар Остап, вихованець гуртка «Юні бждолярі» КЗ ЧОЦЕНТУМ, учень 9 класу гімназії № 4 м. Чернівці. 52 бали принесли ІІІ місце Шнит Миколі, учню 7 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городище Ківерцівського району Волинської області.
Щиро вітаємо переможців І всеукраїнського турніру «Юний бджоляр»! Бажаємо їм наснаги, всіляких гараздів і подальших успіхів у розвитку себе і своєї улюбленої справи з солодкими плодами.
Організатори впевнені, що перший фестиваль принесе свої сходи і через певний час матимемо багато учасників, проходимуть відбірні тури в районах, областях і на всеукраїнський рівень приїжджатимуть змагатись кращі з кращих молодих пасічників.